Hellie

Psáno někdy v 5 ráno

17. června 2015 v 5:37 | HellieG
Hmm...včerejší večer/dnešní noc jsem měla strávit totálním šprtáním se angličtiny a informatiky, abych byla alespoň zhruba schopna zažehnat trojky, jež mi hrozí. Plán by to byl super, kdybych se v 17.00 neodebrala ke spaní, a neprobudila se až po půlnoci plna flegmatismu, protože moje známky jsou mi srdečne u zadku.

Myslím, že rodiče mě fakt zabijou, ale je mi to jedno.

Dříve jsem na sobě pozorovala alespoň zběžnou snahu něco pro svůj lepší prospěch udělat. Když už ne kvůli sobě, tak právě alepoň kvůli rodičovstvu. Jenže v letošním roce moje vůle jakkoliv fungovat spadla pod bod mrazu. Například ze zeměpisu jsem si nechala dát za 2 jen proto, že se mi nechtěla dopsat písemka (kterou bych na nějakou obstojnější známku klidně dala i bez učení, ale kdo se s tím má sr*t, že?), stejný případ je dějepis. 3 z informatiky, která mi hrozí, ba co víc, kterou nejspíš dostanu mě nechává totálně chladnou, protože, co je mi po nějakém C++, to ať znají informatici. Vypadám snad jako informatik?

Jediné na čem mi fakt záleží je čeština a francouzština. Protože jako jediné, co přichází v úvahu jakožto mé budoucí studijní obory. Ostatní ať mi vlezou na moje křivá záda.

Začínám na sobe pozorovat, že jsem ještě o něco divnější, než jsem bývala. O flegmatismu jsem už mluvila. Vždycky jsem byla spíše sangvinický melancholik, ale teď flegmuju většinu času. Jen občas se ve mě objeví záblesk cholerika (chápete jak je to možné?). Navíc se ze mě asi stává upír, neboť spát v takovou tu normální denní dobu (třeba od 23 do 6) je pro mne buržoazním přežitkem. Daleko raději spím přes den, když je světlo a za tmy si pak užívám toho ticha a klidu všude kolem. Nikde nejsou žádní lidé. Lidé!! Tím se dostáváme k dalšímu problému. Zdá se mi, že začínám být totálně bláznivý asociál. Jsou dny, kdy nejsem asi schopná jet šalinou (pražáku, čti tramvají), ale raději jdu domů 10 km pěšky. Existence lidí mě natolik irituje, že bych je občas nejradši zrušila.

Takže tak.

A taky mi nefunguje klávesnice, tak omluvte případně chybějící písmenka.

Znáte pojem "tabula rasa"?

24. května 2015 v 22:57 | HellieG
Pro ty, co nemají ani latinu, ani literaturu, ani žádný jiný předmět, kde by se dozvěděli, co tabula rasa znamená, vysvětlím. Tabula rasa je doslova čistá tabule, tedy volně přeloženo do češtiny nepopsaný list. Metafora pro nový začátek. A proč o něčem takovém vůbec melu? Tento blog byl založen v roce 2013, před děma léty, avšak pozorní lidé si všimnou, že právě teď se zde vyskytují pouze 3 články. Všechny z dnešního dne.

Už to vidíte? Tabula rasa je tu.

Rozhodla jsem se, že jakožto mizerná autorka udělám pro svůj dobrý pocit alespoň menší "debordelizaci" vší té špíny, jež se za dva roky na mém blogu nahromadila. Skutečně jsem si po těch dvou letech některé články četla, a je to humáč, ze kterého se mi chce zvracet. Vlastně byl. Nyní již odpočívá někde na internetovém hřbitově jedniček a nul.

Jak se již naznačila, hodlám se věnovat autorským věcem, s občasným výletem do nerdského, intelektuálního a bohémského světa, v němž tak nějak žiju. Takže se těšte na poučky o latině, matematice (upozorňuji, že matemtiku mám fakt ráda), literatuře, umění atd. Prostě holka z BiGy. Kdo by čekal něco jiného...

A tím bych tak jako asi skončila. Pro dnešek. Jak praví věta, jež by byla ideální jako epitaf Acta est fabula, plaudite. Představení skončilo, tleskejte. No neříkejte, že byste si to na hrob nenechali vyrýt.

 
 

Reklama